Magdalena Wołoch - Artelife

Magdalena Wołoch

tancerz, pedagog tańca, arteterapeuta, pomysłodawca przestrzeni arteterapeutycznej Arte Life – Poczuj Siebie w tańcu i ruchu. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

O mnieMoja historiaBIO

Mam na imię Magda. Od dziecka jestem związana z tańcem. Naukę rozpoczęłam od techniki tańca klasycznego, następie pojawiły się modern i jazz. W tańcu najważniejsze są dla mnie emocje, zarówno na scenie jak i w pracy z ludźmi.

Moje doświadczenie taneczne czerpałam z różnych źródeł. Najpierw wiele lat w Studiu Baletowym przy Operze Krakowskiej, następnie w Krakowskiej Akademii Tańca. Oprócz techniki, uczyłam się wytrwałości i pokory.

Później brałam udział w wielu spektaklach teatralnych (Teatr Ludowy, Opera Krakowska, Filharmonia Krakowska) filmowych („Zakochany Anioł”) oraz projektach tanecznych, m.in. Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych w Bytomiu przy Śląskim Teatrze Tańca. dogłębnie poszerzając swój warsztat z technik tanecznych jak również z improwizacji, kompozycji, emisji głosu, metody Feldenkraisa, jogi, głosu i ruchu.

W międzyczasie ukończyłam studia na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, na Wydziale Metali Nieżelaznych, pisząc pracę magisterską o zastosowaniu metali nieżelaznych w medycynie i stomatologii – człowiek, ciało i zdrowie zawsze było w centrum mojego zainteresowania. Prowadząc wtedy zajęcia taneczne w ramach Projektu „Krok w stronę sztuki” dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych, zainteresowałam się bardzo mocno terapeutycznymi sposobami pracy z ciałem i emocjami.

Następnie podjęłam studia podyplomowe z Arteterapii z elementami terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Był to dla mnie niesamowity czas, rozwoju własnego i zawodowego. Studia te zakończyłam moim pierwszym warsztatem z cyklu „Poczuj Siebie w tańcu i ruchu” – uzyskując tytuł arteterapeuty.

Aby zgłębić swoją wiedzę, zdecydowałam się na półroczne szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem dla terapeutów i osób przygotowujących się do pracy terapeutycznej. Następnie brałam udział w wielu warsztatach i konferencjach, w dalszym ciągu pracując nad rozwojem własnym i poszerzając wiedzę.

Posiadam również kwalifikacje pedagogiczne. Uwielbiam pracę z drugim człowiekiem, indywidualną czy grupową. Każdy człowiek czy grupa ma swoją osobliwą energię i potrzeby, dlatego zawsze podchodzę do zajęć/warsztatów indywidualnie. W pracy i w życiu lubię autentyczność.

Jestem miłośnikiem zwierząt, moją pasją oprócz tańca jest jazda konna i snowboard oraz spędzanie wolnego czasu w kontakcie z naturą w tajemniczych miejscach natury. Słucham muzyki, która jest dla mnie poruszająca i mnie inspiruje.

Szkolenia i certyfikatyKompetencje